Όταν το μπάσκετ δεν παίζεται στο παρκέ...

Ένα blog για όλους τους ''άρρωστους'' με το κορυφαίο πρωτάθλημα μπάσκετ στον πλανήτη

To NBAir επανέρχεται από τέλη Σεπτέμβρη 2014 με κύρια αλλαγή του την εστίαση στα του στοιχήματος,όσον αφορά το κορυφαίο πρωτάθλημα του πλανήτη

13.1.12

To Καρφωμα: "Σφηκες τσιμπανε λυκους"

H χθεσινή ήττα των Suns ήταν ένα μάθημα για το πως ακριβώς πρέπει να αντιμετωπίζουμε μία ομάδα, όταν βάση ρόστερ και απόδοσης έχουμε δημιουργήσει μία αρνητική άποψη για αυτήν. Κάνα δυο καλές εμφανίσεις των "'Ηλιων" εντός έδρας, μας έριξαν αρκετή "στάχτη" στα μάτια και τους εμπιστευτήκαμε στο -7 στο χθεσινό αγώνα κόντρα στους Cavaliers, στην Arizona.H εμφάνιση του Phoenix επιεικώς τραγική σε άμυνα και επίθεση μας πέταξε από νωρίς εκτός διεκδίκησης του χάντικαπ, χάνοντας εν τέλει το παιχνίδι με 101-90.

Νωρίτερα είχαμε καρδιοχτυπήσει με το -8 των Bucks, που μέσα σε 1-2 λεπτά στην τρίτη περίοδο χάσανε διαφορά 18 πόντων κάνοντας το ματς ντέρμπι, τουλάχιστον όσον αφορά την επαλήθευση του  χάντικαπ. Το τελευταίο "πέρασε" τελικά στο νήμα, αφού πρώτα χρειάστηκε να αστοχήσει σε ελεύθερο σουτ από περίπου πέντε μέτρα ο Prince με τη λήξη της αναμέτρησης και τον πίνακα να γράφει το τελικό 102-93.Κρατάμε το μάθημα της πρώτης παραγράφου και συνεχίζουμε στα 11 σημερινά παιχνίδια, να δούμε τι μπορούμε να κρατήσουμε και για σήμερα.