Όταν το μπάσκετ δεν παίζεται στο παρκέ...

Ένα blog για όλους τους ''άρρωστους'' με το κορυφαίο πρωτάθλημα μπάσκετ στον πλανήτη

To NBAir επανέρχεται από τέλη Σεπτέμβρη 2014 με κύρια αλλαγή του την εστίαση στα του στοιχήματος,όσον αφορά το κορυφαίο πρωτάθλημα του πλανήτη

29.2.12

ΑΝΑΣΤΑΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ 28.2

Cavaliers (13-19, 8-10 εντός) Celtics (16-17, 5-9 εκτός)
                83                                        86

Cavaliers:    2.5 νίκες από την 8η θέση 9ο σερί ματς εντός (ρεκόρ 4-5)
Irving:        24π 8/14σ 3/3τρ
Thompson: 13π 10ρ 2τ
Jamison:       8π 4/15σ
Parker:         1π 0/4σ (άστοχο 3ποντο στην εκπνοή) 5α

Celtics:        1η νίκη μετά από 5 ήττες.
Allen:          22π 4/8τρ
Garnet:        18π 8ρ
Rondo:          0π 0/6σ 5λ 11α (2η χειρότερη εμφάνιση καριέρας,ο 4ος παίκτης φέτος που μένει άποντος           έχοντας 5 λάθη,χειρότερος όλων ο Felton με 0/7σ)
Bass:           12π 7ρ
Wilcox:          5π 11ρ (season high)

Pacers (22-12, 11-4 εντός) Warriors (13-18, 4-9 εκτός)
            102                                         78

Pacers:         5η σερί νίκη (1η φορά μετά το 2005) έχοντας σε αυτά τα 5 ματς +17.6π και +10.2ρ από  τους αντιπάλούς τους. 4ο σερί ματς με 100+ πόντους
Granger:      25π 9/18σ
Hibbert:       12π 9ρ 3τ
George:       11π 2/2τρ 9ρ 5α 4κλ
Hansbrough:15π 9ρ σε 16'

Warriors:     Αρνητικό ρεκόρ για φέτος σε πόντους,ποσοστό στα σουτ με 34.1% και 3ποντα με 13.6% (1/13 στα 3 πρώτα 12λεπτα)
Ellis:            14π 7/19σ 5λ
Rush:          14π 2/4τρ 7ρ
Lee:            12π 6ρ 5λ
Wright:         2π 1/8σ 0/5τρ

Pistons (11-25, 8-11 εντός) 76ers (21-14, 8-8 εκτός)
             68                                      97

Pistons:      Αρνητικό φετινό ρεκόρ με 31.6% στα σουτ,0-3 εναντίον των 76ers με μέση διαφορά 24.3π
Monroe:     20π 7/16σ 8ρ
Stuckey:     17π 5/12σ 5λ
Prince:         4π 2/10σ (στα γενέθλιά του)
                                                      Gordon:       3π 1/10σ

76ers:       1η νίκη μετά από 5 σερί ήττες, 17 κλεψίματα (season high),6 παίκτες με 10+ πόντους
Young:      20π 9/17σ 8ρ
Williams:   13π 6/12σ 7α
Meeks:     12π 2/5τρ 5ρ
Iguodala:   12π 2/3τρ 5ρ 6α 4κλ

Bulls (28-8, 14-2 εντός) Hornets (8-26, 5-12 εκτός)
         99                                      95

Bulls:         Τελείωσαν τον αγώνα με σερί 8-0 απαντώντας στο 0-13 από τους Hornets πριν από αυτό.
Rose:         32π 11/24σ 9α 3κλ (13π στην 4η περίοδο)
Noah:        15π 7/12σ 16ρ 5α 2τ
Boozer:     14π 7/14σ 7ρ
Deng:        14π 6/16σ 11ρ

Hornets:    Στα 7 λεπτά που δεν αγωνίστηκε ο Rose είχαν +16, 6 παίκτες με 10+ πόντους.
Ariza:        16π 7/12σ 2/2τρ 8ρ 3κλ
Kaman:     17π 7/18σ 11ρ 5α
Vasquez:   12π 4/10σ
Henry:       12π 3/10σ 6ρ

Bucks (14-20, 8-8 εντός) Wizards (7-27, 3-14 εκτός)
            119                                     118

Bucks:  67 πόντοι στο πρώτο ημίχρονο (season high, το προηγούμενο ήταν 65 πάλι εναντίον των Wizards), νικούσαν ακόμα και με 22 πόντους στο 2ο 12λεπτο. Στο 1ο ημίχρονο είχαν ευστοχήσει σε σουτ και οι 10 παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν! 1η νίκη μετά από 6 σερί ήττες εντός.
Dunleavy:   28π (season high) 9/17σ 5/10τρ 3κλ
Ilyasova:     13π 11ρ και το νικητήριο καλάθι με φόλοου 2.2" πριν τη λήξη
Jennings:     14π 6/18σ 10α
Gooden:     15π 3/9σ 9/11β 10ρ 3κλ 2τ

Wizards:    Είχαν 13/24 τρίποντα 6 στην 3η περίοδο και 21/21 βολές, 6 παίκτες με 10+ πόντους
Booker:     20π (season high) 9/16σ 11ρ
Singleton:   16π (career high) 4/14σ 2/4τρ 9ρ 2τ
Wall:          19π 5/13σ 9/9β 15α 7λ
Crawford:  19π 6/11σ 3/4τρ
Mason:      14π (season high) 4/6τρ 17'
Evans:        15π (season high) 3/4τρ 19' οι 2 τελευταίοι πρώην παίκτες του Ολυμπιακού...

Rockets (21-14, 15-4 εντός) Raptors (10-24, 5-13 εκτός)
              88                                          85

Rockets: 13ο συνεχόμενο παιχνίδι που κερδίζουν φέτος όταν οι αντίπαλοι τους μένουν κάτω από τους 90π και 25ο συνεχόμενο συνολικά αν υπολογιστούν και τα περσινά.7ο συνεχόμενο παιχνίδι που χάνουν την μάχη των ριμπάουντ έχοντας κερδίσει τα 5 από αυτά. 18-1 όταν κερδίζουν στο τέλος του 3ου 12λεπτου.
Lowry:     26π 8/12σ 4/4τρ 5α (23.8π 54.7% σουτ 63.6% 3π 7α στα τελευταία 4 ματς)
Scola:      15π 5/12σ 10ρ 5λ
Martin:     14π 3/15σ 7/8β (1/2β 11.7" πριν τη λήξη διαμόρφωσαν το τελικό σκορ)

Raptors:   0-10 εκτός έδρας κόντρα σε ομάδες που είναι πάνω από το 0.500 1-20 όταν χάνουν στο ημίχρονο 1-19 όταν χάνουν στο τέλος του 3ου 12λεπτου
DeRozan:  17π 6/14σ 2τ
J.Johnson  16π 6/12σ 8ρ 3κλ
Davis:         5π 15ρ (career high)
Kleiza:        7π 3/10σ 0/5τρ (αστόχησε σε τρίποντο στην εκπνοή)

Mavericks (21-14, 13-7 εντός) Nets (11-25, 8-12 εκτός)
                  92                                     93

Mavericks:  Σούταραν με 36% όταν οι Nets δέχονται 48% από τους αντιπαλούς τους φέτος. 1-10 όταν χάνουν πριν την έναρξη του 4ου 12λεπτου και 1-10 όταν χάνουν με διψήφια διαφορά κατά τη διάρκεια ενός αγώνα. Αστόχησαν στα πρώτα 14 σουτ στην τελευταία περίοδο.
Nowitzki:     24π 7/19σ 3/4τρ 7/11β 10ρ 3κλ
Haywood:    18π (season high) 7/10σ 10ρ 3τ
Marion:       11π 5/16σ 8ρ
Kidd:             3π 1/7τρ (ευστόχησε 48'' πριν το τέλος δίνοντας το προβάδισμα αλλά αστόχησε στην εκπνοή) 8α (όλα του τα σουτ ήταν τρίποντα, φέτος έχει 33/110 3π και 9/19 2π
Terry:          12π 4/14σ 2/6τρ (έφτασε τα 1,720 εύστοχα τρίποντα περνώντας στην 6η θέση τον Dale Ellis κι απέχει 40 από την 5η θέση και τον Stoyakovic)

Nets:          1η νίκη μέσα στο Ντάλας μετά τον Μάρτη του 2000. Από τότε μετρούσαν 12 συνεχόμενες ήττες.
Lopez:        38π (season high) 17/28σ 4/5β (2/2β 42" πριν τη λήξη που διαμόρφωσαν το τελικό σκορ)
Morrow:     15π 5/15σ 3/9τρ
D.Williams: 12π 3/15σ 2/9τρ 12α (αστόχησε στα 10 τελευταία σουτ μετά το 1ο 12λεπτο)
Green:        10π 2/3τρ (στην πρώτη του εμφάνιση για φέτος)
Humphries: 10π 15ρ 3τ

Clippers (20-12, 12-5 εντός) Timberwolves (18-17, 8-7 εκτός)
               97                                                 109

Clippers: Αν και κατάφεραν να έχουν διψήφια διαφορά στο 2ο ημίχρονο όπως και στο ματς στις 20 Γενάρη δε μπόρεσαν να σταματήσουν το ξέσπασμα των αντιπάλων τους στην 4η περίοδο.
Griffin:    30π 10/19σ 10/14β 7ρ
Paul:       27π 11/17σ 6α (έχει 36 συνεχόμενα παιχνίδια με τουλάχιστον ένα κλέψιμο)
Jordan:    14π 7/9σ 14ρ 4τ
Buttler:      2π 1/10σ

Timberwolves: Ξεπέρασαν ήδη τις νίκες που είχαν πέρσι σε 82 παιχνίδια. Είχαν 72 πόντους από τους αναπληρωματικούς ρεκόρ για φέτος για το NBA.
Williams:  27π (career high, το προηγούμενο ήταν 15) 9/10σ 4/4τρ 5/5β σε 27'
Beasley:   27π 11/15σ 3/3τρ
Rubio:        2π 1/8σ 9α
Love:        10π 4/13σ 7ρ
Pekovic:    12π 4/7σ
Webster:   11π (season high) 5/7σ

Kings (12-22, 8-5 εντός) Jazz (15-18, 3-12 εκτός)
         103                                  96

Kings:      Οριστικοποιήθηκε η συμφωνία για την κατασκευή νέου γηπέδου κι έτσι η ομάδα θα παραμείνει στο Σακραμέντο και δε θα μετακομίσει στο Σιάτλ ή το Αναχέιμ όπως ακουγόταν.Στα του ματς σούταραν με 35.7% στο 1ο ημίχρονο και 52.5% στο 2ο.
Cousins:    22π 8/17σ 18ρ
Thornton:  21π 7/14σ
Thomas:    18π 6/12σ 2/5τρ 8α 5λ (5ο σερί ματς βασικός έχοντας 19π μέσο όρο)
Evans:       12π 4/12σ
Thompson:10π 8ρ 3τ

Jazz:         Ηττήθηκε κατά κράτος κάτω από τα καλάθια που θεωρητικά είναι το δυνατό τους σημείο με τους Milsap και Jefferson να έχουν συνολικά μόλις 16 πόντους έναντι 32 των Cousins και Thompson. Είχε 6 παίκτες με 10+ πόντους
Harris:      18π 7/10σ 3/4τρ 7α
Howard:   15π 7/12σ 7ρ
Jefferson:  12π 6/14σ 8ρ
Hayward:  11π 5/10σ (αστόχησε σε 3ποντο 25" πριν τη λήξη που θα έδινε το προβάδισμα στους Jazz)

Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Enterprise Project Management