Όταν το μπάσκετ δεν παίζεται στο παρκέ...

Ένα blog για όλους τους ''άρρωστους'' με το κορυφαίο πρωτάθλημα μπάσκετ στον πλανήτη

To NBAir επανέρχεται από τέλη Σεπτέμβρη 2014 με κύρια αλλαγή του την εστίαση στα του στοιχήματος,όσον αφορά το κορυφαίο πρωτάθλημα του πλανήτη

18.2.12

ΑΝΑΣΤΑΤΑ STATS 16.2

Για εξοικονόμηση χώρου και χρόνου θα αλλάξω (για μια ακόμα φορά) τον τρόπο παρουσίασης της συγκεκριμένης στήλης έτσι ώστε να υπάρχει η δυνατότητα να προλαβαίνω και να γράφω τα ματς στην ώρα τους και όχι μέρες μετά. Οπότε θα έχει την ακόλουθη μορφή ξεκινώντας με τα ματς της Πέμπτης βάζοντας και σε παρένθεση το χάντικαπ που έδινε ο ΟΠΑΠ για το κάθε ματς.

Nets(8-23)  at Pacers(18-12)  (Nets +8.5)
      88                        93

Nets: D.Williams 29π 10/24σ 6α 6λ, C.Humphries 24π 11/14σ 10ρ
2η συνεχόμενη ήττα έχοντας καλύτερο ποσοστό στα σουτ με 46.7% έναντι 39.5%

Pacers: D.Granger 32π 10/20σ 4/7τρ, R.Hibbert 13π 11ρ(12o double double)
1η νίκη μετά από 5 σερί ήττες, 10η σερί νίκη εναντίον των Nets, 1η φορά μετά από 6 αγώνες που δέχονται λιγότερους από 97π, Ρεκόρ 9-1 όταν δέχονται κάτω από 90π,2η φορά που αναγκάζουν τον αντίπαλο τους να υποπέσει σε 20+ λάθη

Celtics(15-14)  at Bulls(25-7)  (Celtics +8.5)
      80                      89

Celtics: Κ.Garnett 18π 10ρ, R.Rondo 17π 7ρ 8α
Μόλις 3/15τρ με μόνο τον Allen να ευστοχεί με 3/8.

Bulls: C.Boozer 25π  15ρ 5α, L.Deng 25π 6/9τρ(career high) 10α, J.Noah 15π 16ρ
7-2 ρεκόρ χωρίς τον D.Rose, J.Noah 16π 12ρ στα τελευταία 3 ματς

Clippers(19-9)  at Blazers(16-15)  (Blazers +2,5)
      74                        71

Καλύτερο θέαμα εκτός παρκέ
Clippers: B.Griffin 21π 14ρ, M.Williams 17π 5/15σ, C.Paul 13π (όλοι στα τελευταία 9,5 λεπτά) 5/15σ
Κέρδισαν 22-11 στο 4ο 12λεπτο, 2/17τρ (0/13 μέχρι και το 43')

Blazers: N.Batum 19π(οι 15 στο 1ο 12λεπτο), J.Crawford 19π, W.Matthews 16π, R.Felton 0π 0/7σ 5λ
4η σερί ήττα εντός (είχε να συμβεί από το 2006-07), 28π στο 2ο ημίχρονο,ήταν μπροστά ακόμα και με 18π στις αρχές της 3ης.

Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Enterprise Project Management