Όταν το μπάσκετ δεν παίζεται στο παρκέ...

Ένα blog για όλους τους ''άρρωστους'' με το κορυφαίο πρωτάθλημα μπάσκετ στον πλανήτη

To NBAir επανέρχεται από τέλη Σεπτέμβρη 2014 με κύρια αλλαγή του την εστίαση στα του στοιχήματος,όσον αφορά το κορυφαίο πρωτάθλημα του πλανήτη

19.10.12

PRESEASON DAY 14

Βραδιά με μόλις τέσσερα παιχνίδια η χθεσινή, εκ των οποίων τα τρία από αυτά τελείωσαν με διασυρμό.Συγκεκριμένα, στο Philips Arena οι Hawks τα βρήκαν σκούρα στο πρώτο μισό της αναμέτρησης απέναντι στους Hornets, όμως στην επανάληψη βάλανε το πόδι στο...γκάζι και τρέχοντας ένα σερί 26-7(!!) στην τρίτη περίοδο έφτασαν στο τελικό 97-68 και την δεύτερη νίκη τους στην preseason(2-3).Aντίθετα, αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Νέα Ορλεάνη(3-2) που δεν είχε απάντηση στο εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο των γηπεδούχων.

New Orleans Hornets@Atlanta Hawks 68-97

Αναλυτικά όλα τα στατιστικά του αγώνα εδώ

Στο American Airlines Arena, οι πρωταθλητές Heat δώσανε τον πρώτο αγώνα μπροστά στους οπαδούς τους και φρόντισαν να τους ευχαριστήσουν και με το παραπάνω, αφού επικράτησαν των Pistons με 105-78, με τους Lebron και Wade να προσφέρουν κάποιες...  μαγικές ενέργειες.Το Miami "έχτισε" μια διαφορά από το ξεκίνημα του ματς, η οποία δεν έπεσε ποτέ σε μονοψήφιο, αντίθετα μάλιστα όσο περνούσε η ώρα ανέβαινε όλο και περισσότερο.Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της "θερμότητας"(2-2) και η τρίτη ήττα για το Detroit(2-3).

Detroit Pistons@Miami Heat 78-105

Στο ουδέτερο του LaCrosse Center, στην πόλη LaCrosee, της πολιτείας Wisconcin οι Bucks είχαν δύο... συμμάχους στην προσπάθεια τους  να πάρουν το ματς.Ο πρώτος ήταν πως...νιώθαν σαν το σπίτι τους, αφού η απόσταση από το Milwaukee(που ανήκει στην ίδια πολιτεία) είναι πολύ μικρή και ο δεύτερος πως οι Grizzlies αγωνίστηκαν χωρίς τους Gasol,Randolph και Allen.Ωστόσο, αυτά μείνανε ανεκμετάλλευτα με την ομάδα του Scott Sciles να γνωρίζει την δεύτερη ήττα της στα φιλικά προετοιμασίας(2-2) με 97-94.Από την άλλη οι "αρκούδες" πέτυχαν την τρίτη τους νίκη, μία μέρα μετά από την ήττα στο Chicago από τους Bulls.

Milwaukee Bucks-Memphis Grizzlies 97-94

Τέλος, στο Barclays Center του Brooklyn οι Celtics πήρανε και με το παραπάνω το αίμα τους πίσω για την ήττα (με 97-96) στο TD Garden την περασμένη Τρίτη, όπου τα "διχτυα" είχαν αγωνιστεί χωρίς τους Wiiliams,Johnson,Wallace,Humphies,Lopez και Brooks.Αντίθετα, χθες έδωσαν το παρών όλοι οι τους για να γνωρίσουν την συντριβή με 115-85 και να μας δείξουν για ακόμη μία φορά για πιο λόγο η preseason είναι τόσο μα τόσο απρόβλεπτη.Αυτή ήταν η πρώτη φετινή νίκη των "Κελτών" επί αμερικανικού εδάφους, οι οποίοι έφτασαν στο 2-4, ενώ το Brooklyn γνώρισε την πρώτη του ήττα.

Boston Celtics@Brooklyn Nets 115-85

Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Enterprise Project Management